Bitcoin sa na rastovú trajektóriu dostal už pred uplynulým víkendom, keď pokoril úroveň 40 tisíc dolárov a aj v ďalších dňoch posilňoval. V noci z pondelka na utorok sa obchodoval za viac ako 45 tisíc dolárov, čo je o 21 percent viac ako pred necelým týždňom. Podľa analytikov bude ďalší dôležitú métou 50tisícová hranice, na ktoré Bitcoin otestuje svoju odolnosť.

Bitcoin pomohlo okrem iného nájdenie kompromisu v americkom Kongrese, ktorý sa týkal sporného daňového ustanovenia v návrhu zákona o infraštruktúre. Išlo o definíciu makléra. Podľa pôvodného návrhu by sa za makléra v prípade kryptomenien dal považovať každý, kto má s kryptomenami čo do činenia hoci vzdialene. Vedľa ťažbárov by sa do definície vošli aj výrobcovia hardvéru a vývojári softvéru používaného na ťažbu. Americkým zákonodarcom sa nakoniec túto definíciu podarilo konkretizovať a významne zúžiť.

Vedľa Bitcoinu posilňujú aj ďalšie kryptomeny. Ethereum sa vrátilo nad hranicu 3 000 dolárov, kde sa obchodovalo naposledy pred necelými troma mesiacmi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno