Bitcoin sa vrátil nad 60 tisíc dolárov. Pomohlo mu rozhodnutie americkej Komisie pre cenné papiere

Najrozšírenejšia kryptomena zažíva v posledných týždňoch skutočnú renesanciu. Kým počas leta bojovala o ubránenie cenovej hranice 30 tisíc dolárov, počas víkendu sa obchodovala za viac ako dvojnásobnú cenu.

Bitcoin, kryptomeny

Bitcoin sa počas piatkového popoludnia stredoeurópskeho letného času dostal prvýkrát od tohtoročného apríla nad úroveň 60 tisíc dolárov. Ešte pred polnocou z piatka na sobotu dokonca vystúpil až na 62,5 tisíc a ocitol sa len asi tisíc dolárov pod svojím historickým maximom. Za jeden týždeň Bitcoin spevnil o 14 percent a je na dobrej ceste, aby vytvoril nový cenový rekord.

Už počas tohto týždňa totiž v Spojených štátoch pravdepodobne začne svoju činnosť prvý bitcoinový ETF fondu (ETF – Exchange-traded Fund), ktorý bude obchodovať bitcoinové futures. Americká Komisia pre cenné papiere dala v piatok zelenú spoločnosti ProShares, ktorá ETF fond chce spustiť.

Fondy ETF sú určené pre investorov, ktoré nechcú svoje peniaze investovať priamo do konkrétnych aktív, ale preferujú rozloženie svojho portfólia medzi viacerých druhov investičných príležitostí. A práve fond spoločnosti ProShares by takýmto mal byť. Analytici štart bitcoinového ETF fondu privítajú, pretože vería, že kryptomena sa sprístupní väčšiemu okruhu mainstreamových investorov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno