Bitcoin pokoril ďalší historický rekord. Pomohol mu Elon Musk

Kto si v pondelok privstal a vložil peniaze do Bitcoinu, mohol v priebehu pár hodín svoju investíciu zhodnotiť bezmála o 16 percent. Kým okolo piatej hodiny ráno stredoeurópskeho času stál Bitcoin 38-tisíc dolárov, v podvečer sa jeho cena prehupla cez 44-tisíc.

bitcoin

Už v minulých dňoch sa hodnota Bitcoinu vydala pozvoľna nahor. Počas víkendu do neho začali nastupovať inštitucionálni investori, ktorí jeho cenu tlačili k 38-tisícom dolárov. Lenže v pondelok krátko po piatej hodine popoludňajšieho stredoeurópskeho času prišiel masívny nákupný impulz, vďaka ktorému Bitcoin vystrelil nahor o viac ako päť tisíc dolárov.

Na trh totiž dorazila informácia, že americká automobilka Tesla v minulosti nakúpila Bitcoiny za 1,5 miliardy dolárov. Informáciu zverejnila americká Komisia pre cenné papiere. Bezprostredne potom padol nový historický cenový rekord, keď sa Bitcoin krátko obchodoval za 44 801 dolárov.

Bitcoin tak od začiatku tohto roka zhodnotil už o päťdesiat percent, zatiaľ čo hlavný akciový index newyorskej burzy S&P 500 len o necelé štyri percentá. Tesla tiež dala najavo, že „v blízkej budúcnosti“ bude Bitcoin akceptovať ako platobný prostriedok pri nákupe elektromobilov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno