Bitcoin by sa mohol v roku 2021 vyšplhať na 50 tisíc dolárov, predpovedá Bloomberg

Najstaršiu a najpopulárnejšiu virtuálnu menu čaká rast jej hodnoty aj v budúcom roku. Podľa aktuálneho výhľadu agentúry Bloomberg na kryptomenové trhy by Bitcoin mohol počas roka 2021 posilniť až na 50 tisíc dolárov. Trh totiž nasáva investorov, ktorí sa boja zmeškanie dobrej nákupnej príležitosti.

Bitcoin, kryptomena

Hovorí sa tomu „Fear of missing out“ (FOMO) čiže strach z toho, že zmeškáte vhodnú príležitosť do nejakého aktíva nastúpiť, alebo z neho naopak včas vystúpiť. Bitcoin teraz funguje skôr ako aktívum, ktoré investorov silne láka k nákupu. V roku 2017, kedy sa Bitcoin priblížil k hranici 20 tisíc dolárov, na trhu prevládal silný FOMO efekt zo strany drobných investorov. Teraz sa zdá, že obavám z prepásnutia dobrej investície prepadajú skôr inštitucionálni investori.

Pokiaľ tento trend vydrží, dá sa podľa agentúry Bloomberg predpokladať, že hodnota Bitcoinu v budúcom roku vzrastie až na 50 tisíc dolárov. Bloomberg pre svoju prognózu tiež berie do úvahy skúsenosti s predchádzajúcimi halvingami. K tomu poslednému došlo tento rok v máji, a ak by sa zopakoval trend z minulých halvingov, hranica 50 tisíc dolárov skutočne môže padnúť. Bitcoinu hrá do karát aj mimoriadne uvoľnená menová politika centrálnych bánk, kedy sú na trh sú uvoľňované rekordné masy peňazí, a tak investori hľadajú lepšie príležitosti pre ich zhodnotenie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno