Ázijské akcie v polovici týždňa výrazne posilňovali. Viezli sa na vlne optimizmu

Čína, Hongkong aj Tokio zaznamenali počas stredajšieho obchodovania solídny rast hlavných akciových indexov. Do určitej miery ide o korekciu predchádzajúcich prepadov, ale prejavuje sa aj optimizmus v očakávaní budúceho hospodárskeho vývoja.

jihovýchodní asie, azie, ázi

Akcie na burze v Šanghaji v stredu spevnili najviac za posledné tri týždne. Hlavný index pridal dve percentá. Burzu ťahali nahor najmä bankové tituly a akcie spoločností obchodujúcich s komoditami. V oboch prípadoch sa prejavili pozitívne očakávania investorov ohľadom ekonomického vývoja v najbližších mesiacoch.

Na tejto vlne sa zviezli aj akcie obchodované na burze v Hongkongu. Index Hang Seng spevnil o 2,7 percenta, rovnako ako index zahŕňajúci čínske spoločnosti. Hongkong tiež podľa analytikov reagoval na očakávané zlepšenie nálady v spracovateľskom priemysle a službách. Index nákupných manažérov by sa mal v marci zvýšiť.

Tokijská burza sa k rastu tiež pridala. Index Nikkei v stredu spevnil o pol percenta a burzu ťahali nahor cyklické tituly. Rast tokijskej burzy bol však miernejší z dôvodu obáv o krehkosť súčasného stavu, ktorý v globálnej ekonomike panuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno