Obchodovanie v Šanghaji bolo v stredu ovplyvnené obavami zo spomalenia rastu čínskej ekonomiky. Šanghajský súhrnný index klesol o 1,1 a hlavný index o 1,2 percenta. Stredajší pokles nasledoval po dvoch dňoch nepretržitého rastu. Zlá nálada na trhu prevládla napriek zníženiu miery povinných minimálnych rezerv čínskou centrálnou bankou.

Analytici uviedli, že investori nemajú veľkú dôveru v to, že by takéto opatrenie dokázali odvrátiť spomalenie ekonomického rastu. To bol ostatne dôvod podobného vývoja na burze v Hongkongu. Index Hang Seng ubral 0,6 percenta. Trh tiež vnímal nové známky rastúceho americko-čínskeho napätia v obchodných vzťahoch.

Nepatrný pokles zaznamenala aj burza v Soule, kde súhrnný index Kospi klesol o 0,2 percenta, a to pod vplyvom aktuálnych dát o americkej inflácii. Investori očakávali reakciu Fedu, ktorý ale neskôr ubezpečil, že menovú politiku zatiaľ sprísňovať nemieni. Burza v Tokiu odpísala 0,38 percenta, a tiež tu panovala nervozita súvisiaca s oznámením rastu spotrebiteľských cien v USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno