Nemecká prémiová značka z koncernu Volkswagen bude v nasledujúcich piatich rokoch prepúšťať. Skoro desať tisíc pracovných miest padne na oltár investíciám do vývoja elektromobilov.

Automobilka Audi si od zníženia počtu zamestnancov sľubuje úspory vo výške šiestich miliárd eur, ktoré ale obratom chce investovať do vývoja elektromobilov, digitalizácii a robotizácii. Zaujímavé je, že automobilka v tejto súvislosti plánuje počas nasledujúcich rokov vytvoriť dvetisíc nových pracovných miest. „Dosiahli sme dôležité zhody. Pracovné miesta pre našich kľúčových zamestnancov zostanú zachované, „uviedol Peter Mosch, predseda dozornej rady spoločnosti Audi.

Čistý úbytok zamestnancov tak bude len okolo 7,5 tisíc. A to z toho dôvodu, že ako sa bude obmedzovať produkcia vozidiel s konvenčnými motormi, výroba elektromobil porastie. Firma teda bude ďalšie peniaze investovať do prestavby existujúcich výrobných liniek a do rozširovania výrobných kapacít práve pre elektromobily. Preteky v Ingolstadte a Neckarsulme už touto premenou prešli, ďalšie to ešte len čaká. Konkurenčná spoločnosť Daimler, ktorej patrí značka Mercedes-Benz, už skôr oznámila, že kvôli úsporám a prechodu k elektromobilom prepustí zhruba tisíc zamestnancov.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno