Tržby jedného z najväčších internetových obchodov Alibaba sa vracajú k rastu. Jeho tempo sa blíži úrovniam z obdobia pred nástupom pandémie koronavírusu. Investori sa však obávajú nového rozdúchania americko-čínskej obchodnej vojny, a tak sa akcií Alibaba zbavujú.

Čínsky e-shopový gigant ohlásil za prvý štvrťrok tohto roka lepšie výsledky, než sa čakalo. Napriek tomu ale jeho akcie v závere obchodného týždňa stratili bezmála šesť percent. Na vine je zhoršený výhľad pre zvyšok tohto roka kvôli stupňujúcim sa obavám o vyvolanie nových obchodných sporov medzi USA a Čínou zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Výkonný riaditeľ Alibaba Daniel Zhang pri prezentácii kvartálnych výsledkov uviedol, že známky oživenia sa ukázali už v apríli. Upozornil ale na pretrvávajúce neistoty. Apríl ale naznačil, že druhý štvrťrok by mohol byť výrazne lepší, pretože už v samotnom apríli došlo k podobnému rastu tržieb ako v poslednom štvrťroku minulého roka. Teda pred nástupom koronavírusovej epidémie. Podľa zástupcov Alibaba možno ale ako pozitívnu vnímať skutočnosť, že nedošlo k výrazným zmenám v kúpnej sile čínskych zákazníkov, respektíve že sa to na dopyte po tovare zatiaľ nijako neprejavilo.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno