Čínske trhy ťahal nahor najmä technologický segment. Súhrnný index na burze v Šanghaji pridal pol percenta, avšak technologický index spevnil o 1,7 percenta. Rast technologického segmentu v Šen-čene dokonca prekročil dvojpercentné tempo. Technologické tituly posilňovali najmä vďaka výrobcom čipov. Trh totiž očakáva pozitívne finančné výsledky týchto firiem za prvý polrok, ​​keď profitovali z globálneho rastu dopytu po dôležité komponenty na výrobu počítačov, ako aj automobilov.

Na podobnej vlne sa viezla tiež burza v Soule. Tamojší index Kospi posilnil síce len o zanedbateľných 0,3 percenta, avšak akcie technologických spoločností vzrástli najčastejšie v rozmedzí od jedného do dvoch percent.

Naproti tomu hlavný index tokijskej burzy Nikkei v polovici týždňa nepatrne oslabil, a to predovšetkým kvôli správam o nepriaznivej epidemické situácii. V Japonsku sa totiž šíri takzvaný indický variant koronavírusu, čo zvyšuje obavy investorov z opätovného zavádzanie proti epidemických opatrení. O 0,57 percenta oslabil tiež hongkonský index Hang Seng.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno