Akcie na Strednom Východe pokračovali v nedeľu v páde

sae

Prepad akciových trhov v krajinách okolo Perzského zálivu dosahoval väčšinou okolo piatich percent. Niektoré bankové tituly však strácali až dvojnásobok. Prepadla aj Saudi Aramco.

Nedeľnému prepadu akcií v krajinách Stredného Východu vládli Spojené arabské emiráty. Index burzy v Dubaji stratil päť percent, pričom banka NBD stratila dokonca percent desať. Bankový sektor bol všeobecne tým, ktorý ťahal akcie v Dubaji nadol. Investorov nepresvedčil ani stimulačný plán, ktorý tamojšia administratíva predstavila na podporu miestnej ekonomiky. Opatrenia majú vyjsť až na 27 miliárd dolárov.

Akcie v Abú Zabí stratili iba 2,3 percenta, avšak aj tu poklese vládli bankové tituly – First Abu Dhabi Bank odpísala 3,7 percenta – a tiež tituly realitnej. Aldara Properties oslabila o 6,6 percenta.

Dole zamierili aj akcie najväčšej ťažobnej spoločnosti sveta Saudi Aramco. Ich cena sa znížila o tri desatiny percenta a prekvapivo nie kvôli aktuálnemu dianiu na ropnom trhu. Saudi Aramco oslabilo z dôvodu poklesu vlaňajšieho zisku o viac ako pätinu. Zisk vo výške 88,2 miliardy dolárov bol navyše o necelé štyri miliardy dolárov nižší, než očakávali investori.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno