Ázijské akcie naďalej klesajú. Výnimkou je Tokio a Singapur

Najmä burzy v Šanghaji a Hongkongu pokračujú v záporných hodnotách už druhý deň. Trhy v pondelok reagovali na zvolenie čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga po tretí raz za šéfa komunistickej strany, ako aj na zhoršené vyhliadky čínskej ekonomiky.

Azie

Shanghai Composite, hlavný index šanghajskej burzy, stratil počas pondelkového obchodovania 3,5 % a v utorok nasledoval tento pokles. Na začiatku utorkovej seansy šanghajská burza zmazala časť strát z predchádzajúceho dňa, ale nakoniec uzavrela s miernym mínusom.

Opätovné zvolenie čínskeho prezidenta malo negatívny vplyv

Trhy reagovali na znovuzvolenie čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga za generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny napriek tomu, že ide o jeho tretie funkčné obdobie. Zhoršený výhľad čínskej ekonomiky je tiež zlou správou. Hoci v treťom štvrťroku rástla nad očakávania, prognózy na ďalšie obdobie sú skôr negatívne.

Akciové trhy v Tokiu a Singapure posilnili

Zlá nálada sa preniesla aj do Hongkongu. Tamojší index Hang Seng v pondelok odpísal viac ako šesť percent a napriek počiatočnému pokračujúcemu poklesu sa mu podarilo ukončiť utorkové obchodovanie v zelených číslach. Spomedzi hlavných ázijských búrz sa posilnila tokijská, pričom index Nikkei vzrástol o viac ako jedno percento a singapurská pridala približne 0,3 %.