Nákup najstaršej a najpopulárnejšiej digitálny meny bude možné vykonávať zatiaľ len prostredníctvom platobných kariet vydaných v Bielorusku alebo Rusku, aj vzhľadom na to, že finančné systémy oboch krajín sú veľmi dobre prepojené. Výhľadovo by sa ale táto možnosť mala rozšíriť aj na ďalšie krajiny Spoločenstva nezávislých štátov, teda napríklad aj na susednú Ukrajinu alebo Gruzínsko, ktoré má spoločnú hranicu práve s Ruskom.

Podľa hovorcu Belarusbank Alexeja Kulika klienti budú môcť nakupovať Bitcoin priamo do svojich peňaženiek bez akéhokoľvek sprostredkovateľa. Služba bude využívať infraštruktúru spoločnosti White Bird. Zapojenie ďalších kryptomien by malo nasledovať v dohľadnej dobe. Popri Bitcoine tak budú môcť klienti Belarusbank vraj čoskoro nakupovať tiež Litecoin alebo Ethereum.

Transakcie v kryptomenách sú v Bielorusku legálne od roku 2018. Bitcoin sa stal kľúčovým nástrojom pre distribúciu finančnej pomoci Bielorusom, ktorí stratili prácu počas demonštrácií proti Alexandrovi Lukašenkovi, ktorého opozícia neuznáva ako legitímneho bieloruského prezidenta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno