Je čas investovať do latinskoamerického ťažobného priemyslu, naznačuje niekoľko indikátorov

Krajiny Latinskej Ameriky sú známe svojim nerastným bohatstvom. K tradičnému zlatu alebo medi sa v posledných rokoch pridalo tiež lítium, z ktorého sa stala strategická surovina nielen v automobilovom priemysle.

hory

Podľa Americkej geologickej služby (US Geological Survey) je Latinská Amerika pre investorov do drahých kovov hotovým rajom. Zrejme najväčšie nerastné bohatstvo v tejto oblasti sa koncentruje v Čile, Peru, Brazílii, Mexiku alebo Argentíne. Čile disponuje najväčšími svetovými rezervami medi a lítia a siedmymi najväčšími rezervami striebra. Peru má pre zmenu najviac striebra a tretie najväčšie zásoby medi a zinku, a piate najväčšie zásoby zlata. Mexiko je podobne bohaté na zinok, olovo, meď, striebro a zlato, a konečne Brazília je veľmocou v železnej rude, niklu, cínu a tiež zlate.

Latinskoamerické štáty sa však dlhú dobu stretávali s neochotou zahraničných firiem do projektov zameraných na ťažbu kovov vstupovať. Negatívne totiž na ne pôsobilo pomerne vysoké riziko prameniace z politickej nestability. Lenže aj politické prostredie v posledných rokoch zlepšuje, ako napokon potvrdila aj dáta Fraserova inštitútu, ktorý mapuje ekonomickú a politickú slobodu v jednotlivých krajinách. Atraktivita Latinskej Ameriky sa pre investorov predvlani zvýšila o 16 percent, čo je ďaleko viac ako v ktoromkoľvek inom regióne.

 

1 komentář

Comments are closed.