Zoznámenie s Trinity Bank

Trinity bank

Banka Trinity Bank je českou bankou, ktorá vznikla v roku 1996 a bola ako Moravský peňažný ústav založená Radomírom Lapčíkom. Počas rokov 2013 a 2014 bola na druhom mieste v rebríčku najväčších bánk v Českej republike.

Zatiaľ čo v roku 2015 jej bilančná suma presiahla 10 miliárd Kč, v roku 2018 získala po niekoľkých rokoch žiadostí bankovú licenciu. O rok neskôr už nič nebránilo tomu, aby zmenila svoj názov na Trinity Bank a.s. Vlastníkom Trinity Bank je spoločnosť Trinity Investorská a.s., ktorá patrí do finančnej skupiny SAB pod kontrolou Radomíra Lapčíka.

Prekvapujúce je, že Trinity Bank považuje rok 2021 za najúspešnejší vo svojej existencii. Avizuje zisk vo výške 200 miliónov Sk pred zdanením, začatie prevádzky novej pobočky v Ostrave a 41 000 klientov.

Klientov banky je v súčasnej dobe viac ako 50 000 a úvery boli poskytnuté v hodnote cez 10,8 miliardy korún. Celkom má banka 4 pobočky v Prahe, Brne, Ostrave a Zlíne. Nedisponuje žiadnymi bankomatmi.

Z výročnej správy za rok 2021 vyplýva, že plán zisku bol prekročený o 74 %, a to so ziskom 200 miliónov eur. Sk (zisk pred zdanením a auditom). To predstavuje o 167 % viac ako v roku 2020 (75 mil Sk). Rast banky v roku 2021 sa prejavil v niekoľkých oblastiach, dôkazom je nárast vkladov vďaka nadštandardným úrokovým sadzbám a tiež financovanie nehnuteľností.

Obsah

Teraz v Trinity Bank

Trinity Bank sa špecializuje na služby súkromným, firemným a inštitucionálnym klientom. Banka ponúka svojim klientom bežné, vkladové a sporiace účty. Úverové produkty sú k dispozícii iba firemným klientom. Ponúka tiež platobné služby a internetové bankovníctvo. Banka sa neustále rozrastá a rozširuje svoj tím.

Čítajte tiež: eToro – Recenzia brokera

Bankové účty Trinity bánk

Pre bežných občanov poskytuje Trinity Bank bežné (korunové aj devízové), vkladové a sporiace účty. Krátko si predstavíme tri produkty: bežný účet – EUR, sporiaci účet Výhoda+ a vkladový účet – EUR.

trinity bank
úvodní stránka

Bežný účet – CZK

Bežný účet v CZK je hotovostný a bezhotovostný platobný účet určený pre platobný styk v tuzemsku. Umožňuje všetky štandardné platobné služby vrátane: jednorazových a trvalých platobných príkazov, inkás, SIPO, výberov hotovosti a vkladov. Čo je však jeho veľkou nevýhodou? K účtu nedostanete platobnú kartu.

Informácie o účte

Zriadenie/zrušenie účtu: 0 Kč

Vedenie účtu v EUR: 0 Kč

Vedenie účtu v EUR/USD: 19 Kč/mesiac

Prichádzajúca/odchádzajúca tuzemská úhrada: 0 Kč

Sporiaci účet výhoda +

Účet Výhoda+ vám umožňuje zhodnocovať voľné peniaze bez podmienok a bez výpovednej lehoty vkladu. Fyzické osoby s bydliskom v Českej republike si môžu tento sporiaci účet v mene CZK založiť kompletne online. Ostatní si ho môžu založiť na pobočke alebo prostredníctvom kuriéra.

Informácie o účte

Zriadenie/zrušenie účtu: 0 Kč

Vedenie účtu v EUR: 0 Kč

Úroková sadzba: 5,68 % p.a.

Založenie: online aj na pobočke

Peniaze kedykoľvek k dispozícii

Bez nutnosti vedenia bežného účtu

Vkladový účet – CZK

Tento vkladový účet je prispôsobený na pravidelné aj nepravidelné sporenie. Jednotlivé vklady sú úročené priebežne v závislosti na výške zostatku na účte a zvolenej výpovednej lehote. Úroky sa pripisujú k istine štvrťročne.

Pre výber z účtu platí výpovedná lehota, ktorú si zvolíte. Po výpovedi a uplynutí výpovednej lehoty sú prostriedky k dispozícii po dobu 7 dní. Tento účet je ponúkaný aj bez výpovednej lehoty – to znamená, že peniaze z účtu môžete vybrať kedykoľvek.

Informácie o účte

Zriadenie/zrušenie účtu: 0 Kč

Vedenie účtu v CZK: 0 Kč

Vedenie účtu v EUR/USD: 19 Kč

Úroková sadzba: max. 2,41 % p.a.

Mohlo by vás zaujímať: Revolut Recenzia – Prelomové bankovníctvo

Úvery pre podnikateľov a spoločnosti

Trinity Bank poskytuje úvery iba svojim podnikateľským a firemným klientom. Ďalej ponúka projektové a developerské financovanie, ktoré slúži na financovanie developerských projektov, kúpy, lízingu alebo kombináciu všetkých týchto spôsobov.

Banka ponúka aj investičné úvery, z ktorých môžete prostriedky použiť na podnikateľské aktivity súvisiace s investíciou. Poslednou možnosťou je prevádzkové financovanie, ktoré slúži na financovanie prevádzkových potrieb podniku (napr. nákup pohľadávok alebo zásob). Vypožičané prostriedky možno použiť na činnosti súvisiace s prevádzkou podniku alebo na refinancovanie predtým poskytnutých prevádzkových úverov.

trnity bank

Internet banking Trinity Bank

Trinity Bank spustila v roku 2021 novú verziu internetového bankovníctva. Niektoré nové produkty (konkrétne kapitálové produkty) je od tohto okamihu možné obsluhovať prostredníctvom internetového bankovníctva Trinity Bank.

Môžete si zobraziť detailnú stránku v bankovom systéme s podrobnejšími informáciami o produkte. Navyše banka sprehľadnila ovládacie prvky a grafiku rozhrania.

Zmien doznali aj platby, ktoré je teraz možné priebežne ukladať po jednotlivých položkách. Jednoduchšie je tiež filtrovanie transakcií v histórii transakcií a taktiež aktualizácie sú prehľadnejšie. Ďalšou zaujímavou funkciou je zavedenie automatickej konverzie čísla účtu na IBAN.

Trinity Bank zatiaľ nemá mobilnú aplikáciu, čo v dobe digitalizácie prináša pomerne veľké sklamanie.

Platby pomocou Google Pay, Apple Pay

Podobne ako banka neposkytuje mobilnú aplikáciu ani platobné karty, nemá vo svojom sortimente ani bezkontaktné platby pomocou Google Pay alebo Apple Pay. Tieto platby je možné vykonávať pomocou mobilného telefónu alebo hodiniek. Bohužiaľ však ani toto uľahčenie zatiaľ nie je klientom banky k dispozícii.

Záverečné hodnotenie Trinity Bank

Trinity Bank je výhradne česká banka, ktorá zaznamenala v posledných rokoch rast. Dokladá to aj výročná správa z 3. mája 2022, ktorá oznamuje, že ziskovosť banky v roku 2021 prekonala predchádzajúci rok o 167 % a dosiahla historicky najvyšší zisk pred zdanením vo výške 200 miliónov Sk. Banka tak aj naďalej zlepšuje svoje ekonomické výsledky a potvrdzuje svoju stabilitu na trhu.

Stále jej však chýbajú mobilné aplikácie alebo napríklad bezkontaktné platobné služby, ako je Apple Pay alebo Google Pay.

Každopádne Trinity Bank je veľmi sľubná a dôveryhodná banka, čo je dôležitejšie ako absencia mobilnej aplikácie.

Výhody a nevýhody Trinity Bank

Výhody

  • Rýdzo česká banka s dlhoročnou tradíciou
  • Mimoriadne zhodnotenie úspor
  • Ponuka účtov v cudzej mene
  • Poskytuje produkty pre podnikateľov a firmy
  • Zameriava sa na privátne bankovníctvo

Nevýhody

  • Neposkytuje debetné ani kreditné karty
  • Nevlastní mobilnú aplikáciu a nezaisťuje okamžité platby
  • Systém nepodporuje bezkontaktné platby pomocou Google Pay a Apple Pay

Pokračujte v čítaní: Investícia do akcií – ako na to, na čo si dať pozor a oplatí sa?

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno