Recenzia brokerského webu: TeleTrade – Web bez prekvapenia

V dnešnom dieli našej série o weboch brokerov si pozrieme internetové stránky brokera Teletrade. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť

Úvodná strana webu Teletrade pôsobí pokojným a vcelku solídnym dojmom. Horná navigačná lišta funguje štandardným spôsobom a na jej používanie stačí jedno kliknutie myši, čo zrýchľuje pohyb po webe. Ak scrolujeme po stránke nadol, nájdeme tam firemné novinky, výstupy firemných analytikov, pár základných informácií o aktuálnych cenách niekoľkých komodít. Úvodná strana tohto webu nemá žiadny wow efect, ale funguje tak, ako úvodná strana fungovať má. Snáď jediná výčitka smeruje k tomu, že navigačná lišta nie je pripnutá na hornú časť zobrazovanej stránky.

Spravodajstvo

Web ponúka istú formu spravodajstva vo forme krátkych správ o pohybe rôznych indexov a o dôležitých udalostiach. Každý deň tiež vychádzajú blogy analytikov spoločnosti, tieto blogy však z nejakého dôvodu nie sú dostupné cez záložku spravodajstvo, sú pod zložkou naša spoločnosť. K dispozícii sú ďalej technické analýzy. Na webe predtým boli komentované správy, ale posledná z týchto správ je z konca októbra 2016. V súčasnej podobe nie je spravodajstvo dostatočne obsiahle, aby mohlo slúžiť ako hlavný zdroj informácií pre investorov.

Služby

Web ponúka obchodovanie s obvyklou ponukou inštrumentov. Broker ponúka 3 typy účtov, ktoré sa líšia podľa obchodnej platformy, 2 z nich majú fixné, jeden pohyblivé spready. TeleTrader ponúka možnosť kopírovania investorov, kedy zákazníkov účet automaticky kopíruje transakcie vybraného tradera, to môže byť spôsob, ako si zjednodušiť obchodovanie, ale tradera je nutné vyberať veľmi opatrne. Web ponúka vzdelávacie webináre a semináre s tým, že možnosť založenia demo účtu je podmienená registráciou do vzdelávacieho systému spoločnosti.

Všeobecné informácie

Spoločnosť Teletrade je európskou dcérskou spoločnosťou celosvetovej siete brokerov. Firma má pobočky v niekoľkých európskych krajinách vrátane Českej republiky. Spoločnosť je možné kontaktovať klasicky mailom a telefónom, ďalej je na webových stránkach k dispozícii online chat. Celkovo hodnotíme stránky ako priemerné, web v ničom neprekvapuje ani pozitívne, ani negatívne.

Hodnotenie:

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno