Recenzie spoločnosti Fondee

Fondee

Pre bežného človeka je investovanie strategickým prístupom k rastu bohatstva v priebehu času. Na rozdiel od tradičného sporenia investovanie zahŕňa vkladanie peňazí do rôznych finančných nástrojov s očakávaním výnosov. Fondee slúža ako prostriedok na potenciálne prekonanie inflácie a dosiahnutie dlhodobých finančných cieľov.

Investovanie ponúka jednotlivcom možnosť podieľať sa na raste spoločností alebo aktív, ako sú akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti alebo podielové fondy. Hoci so sebou nesie prirodzené riziká, správna diverzifikácia a pochopenie vlastnej tolerancie voči riziku môžu zmierniť potenciálne nevýhody.

Pre mnohých ľudí je investovanie spôsob, ako si vytvoriť hniezdo na dôchodok, financovať vzdelanie alebo dosiahnuť iné dôležité ciele. Vyžaduje si dlhodobú perspektívu, pretože trhy môžu krátkodobo kolísať. Zložený efekt, pri ktorom zisky generujú ďalšie zisky, zdôrazňuje, že je dôležité začať včas a byť trpezlivý.

Vzdelanie je nevyhnutné na to, aby ste sa dokázali zorientovať v zložitých otázkach investovania. Pochopenie rôznych investičných nástrojov, rizikových faktorov a trhových trendov umožňuje jednotlivcom prijímať informované rozhodnutia v súlade s ich finančnými cieľmi. V konečnom dôsledku je investovanie pre bežného človeka aktívnym krokom k tomu, aby sa stal finančne nezávislým a dosiahol bezpečnejšiu a pohodlnejšiu budúcnosť.

Pozrime sa bližšie na veľmi sľubnú českú investičnú platformu Fondee.cz.

Obsah

Zakladatelia spoločnosti Fondee

Fondee je česká investičná platforma, ktorá bola vyvinutá v roku 2017 a bude spustená v januári 2020. Niektorí by mohli poznamenať, že táto online platforma je ešte len v plienkach, ale verte mi, že je plne funkčná.

Jej hlavným cieľom je naučiť našich obyvateľov zhodnocovať svoje úspory. Veď väčšina z nás si svoje ťažko zarobené peniaze ukladá len na bankové účty, či už bežné alebo sporiace. Myslíme si, že získame vysoké výnosy, ale vo väčšine situácií je opak pravdou.

Túto platformu založili Eva a Ján Hlavsovci. Sú to skúsení ekonómovia, ktorí svoj odbor vyštudovali v Londýne. Čakala ich dlhá cesta, a hoci založenie spoločnosti Fondee s.r.o. bolo jednoduché, na to, aby mohli podnikať, potrebovali ešte licenciu od Českej národnej banky.

Trvalo im dva roky vývoja platformy, kým sa rozbehli. Financie sú ich živobytím, Eva pracovala vo výskume investičných rizík v Morgan Stanley a dokonca na ministerstve financií a Jan spravoval miliardové portfóliá v Londýne. Je teda zrejmé, že majú odborné znalosti a rozumejú tomu, ako vyhodnocovať fondy.

Neprehliadnite: 3signa – recenzie spoločnosti

Ako správne pracovať s aplikáciou Fondee?

V podstate ide o to, že spoločnosť Fondee združuje väčší počet investorov a môže s maklérmi vyjednať oveľa lepšie sadzby ako jednotlivci. Vďaka tomu nemusia platiť žiadne náklady, či už počiatočné, alebo výstupné poplatky. Každý používateľ jednoducho musí zaplatiť ročný poplatok vo výške 0,9 % hodnoty portfólia, ktorý sa platí mesačne.

Každý, kto má záujem investovať, tak môže urobiť s malou počiatočnou investíciou. Ideálne je začať so sumou 1 000 Kč. Výhodou je, že všetko prebieha výlučne online, takže nemusíte nikam chodiť, nič vyhľadávať ani strácať čas na pobočke. Všetko môžete vybaviť z pohodlia domova alebo pracoviska.

Po registrácii musia používatelia vyplniť krátky, ale dôležitý dotazník. Na jeho základe platforma vyhodnotí vaše investičné spojenia a upozorní vás na potenciálne riziká.

Služba vám poradí, ktorý typ je pre vaše portfólio najvhodnejší. Môžete si vybrať riziko, ktoré chcete podstúpiť, bez ohľadu na to, čo vám bude navrhnuté.

Fondee recenzia
Fondee zkúsenosti

Obchodné portfólio – nielen pre dospelých

Predtým, ako začneme opisovať obchodné ponuky Fondee, by sme radi upozornili, že platforma vytvorila špeciálny detský investičný účet. To je obrovská výhoda, ktorú Fondee na rozdiel od iných obchodných platforiem ponúka.

Detský investičný účet od Fondee je finančný nástroj, ktorý pomáha rodičom alebo opatrovníkom investovať v mene dieťaťa, podporiť dlhodobý finančný rast a pripraviť sa na budúce výdavky, ako je napríklad vzdelanie alebo významné životné udalosti. Tieto účty sa zvyčajne dodávajú so špecifickými funkciami pre neplnoleté osoby, pričom rodič alebo poručník vystupuje ako správca.

Na zriadenie detského investičného účtu sa bežne používa zverenecký účet. Rodičia prispievajú na účet finančnými prostriedkami, ktoré sa investujú do diverzifikovaného portfólia akcií, dlhopisov alebo podielových fondov.

Účet spravuje poručník, kým dieťa nedosiahne plnoletosť, a vtedy sa kontrola prevedie na dieťa. Tento investičný nástroj umožňuje potenciálny zložený rast v dlhodobom horizonte a využíva silu zloženého rastu na vytvorenie značných úspor pre budúcnosť dieťaťa. Detské investičné účty sú aktívnym spôsobom, ako vštepiť finančnú zodpovednosť a zabezpečiť finančný náskok pre ďalšiu generáciu.

Ale čo ostatní klienti? Jednoducho povedané, platforma je vhodná pre všetkých, ktorí sa nechcú trápiť s výberom vhodných ETF, dobre im nerozumejú alebo im nechcú venovať čas. Napriek tomu chce za svoje peniaze získať viac ako na sporiacom účte.

Fondee v súčasnosti ponúka 7 profilov podľa rizikovosti investícií:

 • Konzervatívny investor
 • Obozretný investor
 • Rozvážny investor
 • Vyvážený investor
 • Odvážny investor
 • Nebojácny investor
 • Smelý investor

Konzervatívny investor

Obozretný investor

Rozvážny investor

Vyvážený investor

Odvážny investor

Nebojácny investor

Smelý investor

Každý užívateľ si určite vyberie profil, ktorý je prispôsobený jeho obchodným schopnostiam.

Čtěte také: Wonderinterest Recenzie – Spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom investovať

Čo robí spoločnosť Fondee s peniazmi klientov?

Fondee investuje finančné prostriedky klientov do ETF.

ETF si možno predstaviť ako „balíky“ akcií viacerých spoločností. Fondy obchodované na burze (ETF) napodobňujú akciové indexy, ktoré môžu zahŕňať stovky alebo dokonca tisíce rôznych spoločností z celého sveta. Investovanie do akciových ETF tradične prináša pôsobivé výnosy. Okrem toho ETF poskytujú cennú diverzifikáciu vášho portfólia, pretože nevkladáte všetko do jednej spoločnosti.

Fondee investuje nielen do akciových ETF, ale aj do dlhopisových ETF. Dlhopisy sú menej volatilné ako akcie, a preto sa považujú za menej nebezpečné. Treba však poznamenať, že tieto investície majú nižší výnos.

Fondy ETF umožňujú diverzifikovať rôzne dlhopisy, či už ide o štátne dlhopisy, podnikové dlhopisy alebo ich kombináciu.

Keď teda investujete na Fondee, môžete časť svojich prostriedkov alokovať do akciových ETF a zvyšok do dlhopisových ETF.

Fondee

Vklady a výbery

Naša recenzia Fondee musí obsahovať informácie o minimálnej výške vkladu. Tá je naozaj dostupná, začína na 1 000 Kč, takže si ju môže dovoliť každý.

Neexistuje žiadna maximálna suma, ktorú môžete vložiť, či už ide o jednorazový alebo postupný vklad.

Investovať môžete jednorazovo, pravidelne alebo nepravidelne. Investovanie je jednoduché; stačí kliknúť na tlačidlo „Chcem investovať“ v zákazníckej zóne.

Peniaze vám potom budú zaslané na účet.

Každého zaujíma, ako dlho sú naše peniaze zablokované v investičnej platforme. Platforma vám s radosťou ponúka možnosť kedykoľvek predať svoje investičné portfólio.

Neplatíte za to žiadny ďalší poplatok. Peniaze máte na účte vždy do 2 dní.

Mohlo by Vás zajímat: Investícia do akcií – ako na to, na čo si dať pozor a oplatí

Záverečné slová – výhody a nevýhody Fondee

Fondee platfrom vyzerá a funguje veľmi spoľahlivo, najmä vďaka svojim zakladateľom, vzbudzuje dôveru. Chceli by sme vyzdvihnúť najmä nasledujúce výhody platformy Fondee:

 • Jednoduchý spôsob investovania do akcií a dlhopisov aj pre laikov
 • Všetko je kompletne online – žiadne návštevy inštitúcií alebo stretnutia s obchodnými zástupcami
 • Jednoduchá registrácia bez papierovania
 • Mobilná aplikácia
 • Možnosť začať investovať do 48 hodín od registrácie
 • Výška vkladu už od 1 000 Kč
 • Výška investovaných peňazí je úplne neobmedzená
 • Vkladať možno jednorazovo alebo opakovane, pravidelne alebo nepravidelne

Jeden negatívny bod – Fondee je vhodný skôr ako zdroj pasívneho príjmu a skúsený obchodník sa tu môže trochu nudiť.

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno