Trh s kryptomenami je opäť v zelených číslach. Z top 15 kryptomien podľa ich trhovej kapitalizácie v minulom týždni zaznamenalo 14 nárast v hodnote. Šampiónom je Binance Coin, ktorý zaznamenal nárast cez 15%. Nárast okolo 5% zaznamenal Tron a Bitcoin SV. Rasty ostatných kryptomien z top 15 sa pohybujú do 2%. Jediná kryptomena z veľkej pätnásťky zažila pokles ceny – jedná sa o kryptomenu Tether, ktorá mierne stratila o 0,36%.

 

Bitcoin, dominantná kryptomena, ktorá tvorí 52,1% trhu, zažila nárast „len“ o 0,17%. Pre obchodníka známeho ako Satoshu, MBA sa nejedná o známku slabosti Bitcoinu. Práve naopak. Ochota investorov obchodovať s alternatívnymi kryptomenami podľa jeho názoru značí ich dôveru v dominantnú kryptomenu Bitcoin, voči ktorému je možné obchodovať takmer všetky alternatívne kryptomeny. Previazanosť alternatívnych kryptomien s Bitcoinom je možné pozorovať na historických dátach, kedy minulý rast ceny Bitcoinu bežne znamenal vyšší rast u alternatívnych kryptomien a naopak.

 

Nálada na trhu je podľa Satoshi, MBA v celkovom súčte skôr býčia. Mierne poklesy, ktoré robia viac menej býčie tendencie podľa jeho názoru príliš nezmenia celkový trend trhu.

Čítajte tiež:

Bitcoin je na ceste k prvému pozitívnemu mesiacu od júla 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno