Spoločnosti Microsoft a Google neplánujú napadnúť európsky digitálny štandard DMA

microsoft, google, ruka, displej, mobilný telefón

Americká softvérová spoločnosť Microsoft a internetová spoločnosť Google neplánujú napadnúť svoje zaradenie medzi platformy, ktoré musia dodržiavať pravidlá európskej digitálnej normy DMA. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie oboch spoločností. Cieľom pravidiel je poskytnúť lepšiu ochranu podnikania menším konkurentom.

Jednoduchšie odhlásenie používateľa

Európska komisia (EK) v septembri oznámila, že pravidlá sa budú vzťahovať na 22 platforiem, ako sú sociálne siete a internetové prehliadače, ktoré prevádzkuje šesť veľkých technologických spoločností. Päť z týchto spoločností je zo Spojených štátov, a to Microsoft, Amazon, Apple, Aplhabet, ktorý vlastní Google, a Meta Platforms. Šiestou spoločnosťou je čínska ByteDance, ktorá vlastní platformu TikTok.

Podľa nových pravidiel by malo byť pre spotrebiteľov jednoduchšie odhlásiť sa z týchto platforiem a prejsť ku konkurencii. Platformy, ktoré nesúhlasia so svojím zaradením na zoznam, majú do štvrtka možnosť podať sťažnosť na Všeobecný súd Európskej únie.

Bude sa TikTok búriť?

Spoločnosť Microsoft uviedla, že súhlasí so svojím zaradením do zoznamu a bude spolupracovať s Európskou komisiou, aby splnila svoje povinnosti vyplývajúce z DMA. Spoločnosť Google takisto uviedla, že sa neplánuje odvolať proti rozhodnutiu EK.

Podľa zdrojov z odvetvia je však pravdepodobné, že niektoré platformy, ako napríklad TikTok, budú proti rozhodnutiu Európskej komisie namietať. TikTok už skôr uviedol, že „zásadne nesúhlasí“ so svojím zaradením na zoznam. Agentúra Bloomberg minulý týždeň informovala, že sťažnosť pravdepodobne podá aj spoločnosť Apple.

zdroj: čtk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno