Prevádzkový zisk spoločnosti Volkswagen za tri štvrťroky klesol o sedem percent

volant volkswagen, zisk, strata

Prevádzkový zisk najväčšej európskej automobilky Volkswagen klesol za prvých deväť mesiacov tohto roka o sedem percent na 16,2 miliardy eur (400,5 miliardy Kč). Na vine sú najmä mimoriadne položky súvisiace s oceňovaním komodít, ktoré po ich odpočítaní zvýšili zisk o dve miliardy eur. Automobilka to uviedla v dnešnom vyhlásení.

Rast tržieb v spoločnosti Volkswagen

Tržby za tri štvrťroky vzrástli o 16 percent na 235,1 miliardy eur. Automobilka dodala 6,7 milióna vozidiel, čo je o 11 percent viac ako v rovnakom období minulého roka.

„Celkovo sme na dobrej ceste a v treťom štvrťroku sme zvýšili objem predaja a tržby,“ povedal finančný a prevádzkový riaditeľ skupiny Volkswagen Arno Antlitz. „Nemôžeme však byť spokojní s našou ziskovosťou, ktorá v treťom štvrťroku nedosiahla naše ambiciózne ciele.“

V samotnom treťom štvrťroku sa prevádzkový zisk zvýšil o 17 % na päť miliárd eur. Tržby sa zvýšili o 12 percent na 78,8 miliardy eur.

Výkyvy v Volkswagene

Podobne ako mnohé iné priemyselné spoločnosti sa automobilky zabezpečujú proti výkyvom cien komodít, čo môže viesť k nepeňažným ziskom alebo stratám, zvyčajne na konci každého štvrťroka. V treťom štvrťroku predstavovala nepeňažná strata 2,5 mld. eur. Volkswagen upozornil, že ďalší vývoj na komoditných trhoch je naďalej nepredvídateľný.

Za celý rok Volkswagen očakáva nárast predaja o desať až 15 percent. Zákazníkom plánuje dodať deväť až 9,5 milióna vozidiel.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno