Pondelkový akciový výpredaj je najhorší septembra od v roku 2002

September zatiaľ dostáva svojej povesti najhoršieho mesiaca v roku na akciových trhoch. Prepad Dow Jones indexu a S&P 500 sa blížil trom percentám. Technologické akcie odpísali len o niečo málo menej.

dow-jones

Pondelkové obchodovanie na newyorskej burze ukázalo, že na burze môže nastať zmena trendu a navrch získajú medvede na úkor býkov. Hlavné akciové indexy totiž odpísali viac ako dve percentá a sú o viac ako päť percent slabšie ako v polovici minulého týždňa. S&P 500 od začiatku mesiaca dokonca odpísal už cez sedem percent. Vývoj v posledných dňoch tak zvyšuje šancu, že by sa tohtoročný september mohol stať tým najhorším deviatym mesiacom v roku za posledných osemnásť rokov.

Za prepadom akcií sa skrývajú obavy o odloženie fiškálneho balíčka, ktorý prichystala americká administratíva na podporu ekonomiky Spojených štátov, ale aj narastajúca nervozita pred prezidentskými voľbami alebo otázky, či už akcie nie sú predsa len príliš nadhodnotené. Trhy zjavne nepresvedčilo ani nedávne potvrdenie smeru menovej politiky americkou centrálnou bankou. Tá ponechala kľúčovú úrokovú sadzbu blízko nuly a uistila, že bude rozširovať nákupy vládnych aj niektorých korporátnych dlhopisov. Avšak nenastalo nič, čo by trhy viac či menej nečakali.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno