Libra pridala voči doláru 0,9 percenta a dostala sa cez 1,3 dolára za libru. Voči euru potom spevnila o 0,7 percenta, pričom ešte počas ranného obchodovania si stihla siahnuť na päťdňové minimum. Rokovania medzi Bruselom a Londýnom však vliala investorom optimizmus do žíl, čo sa na kurze libry prejavilo pozitívne.

Podľa britského premiéra Borisa Johnsona ešte existujú nejaké rozdielne pohľady na pobrexitovú dohodu. Tie najväčšie potom pretrvávali v pohľade na úpravu rybolovu alebo hospodárskej súťaže. Libre tiež pomohla informácie, podľa ktorej budú obe strany pokračovať v rokovaní po pôvodne plánovanom termíne ich ukončenia, ktorý bol stanovený na polovicu októbra.

Veľká Británia opustila Európsku úniu k 1. januáru tohto roka a následne začalo plynúť ročné prechodné obdobie pre dohodnutie vzájomných vzťahov. Počas tohto obdobia je síce Veľká Británia mimo Európskej únie, ale stále sa riadi jej právom tak, aby jej ekonomika nezažila šok napríklad kvôli nastoleniu obchodných prekážok po opustení jednotného európskeho trhu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno