Peruánski ťažbári zastavili prácu vládneho reštrikčného činidla na šírením nákazy nového typu koronavírusu. Susedné Čile ešte len čaká, až sa epidémia plne prejaví na ňom.

Spoločnosť Pan American Silver dočasne uzavrela štyri peruánske bane v rámci pätnásťdennej karantény, ktorú uvalila peruánska vláda. Kabinet tak reagoval na sedem desiatok potvrdených prípadov nápravy koronavírom, ktoré boli v Peru.

Peruánske ministerstvo zodpovedné za ťažbarsky sektor uviedlo, že sú možné výnimky na to, aby sa zabezpečili závažné činnosti, ktoré s pozastavením ťažby súvisia. Môžu takto poznať dodávku vyťaženého materiálu, ktorý si kupujú zákazníci a môžu tak získať neprerušenie dodávateľského reťazca.

K odpočinku pristúpila vláda susedného Čile, kde je počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusu blízkych susedných stovkám. Úrady zatvorili školy, hranice a zakázané verejné zdieľanie vo väčších skupinách. Na čilsky ťažobný priemysel, ale opatrenia zatiaľ nemali žiadny alebo len minimálny dopad.

Stihla zatiaľ ale zničiť plynulosť dodávok lítia do Číny. K dispozícii je však pravdepodobne zníženie dopytu po lítiu kvôli koronavírusu, ktorý sa momentálne objavuje v Čile zatiaľ, čo doposiaľ nedisponuje maximálnym možným ziskom. Niektorí chilskí ťažbári už sa obmedzili investície.

Stihla zatiaľ ale narušiť plynulosť dodávok lítia do Číny. Tam ale práve kvôli koronavírusu klesol po lítiu dopyt. Čile do Číny momentálne dodá približne o 2000 ton lítia menej, než bolo pôvodne zazmluvnené. Niektorí chilskí ťažbári už tiež obmedzili investície.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno