Minulý týždeň bol pre britskú libru opäť jazdou na horskej dráhe. Najprv sa jej hodnota prepadla k mesačnému minimu. Prepad spôsobil nezdar v prebiehajúcich rokovaniach v britskom parlamente o podmienkach odchodu z EÚ. Správy z britských médií dokonca hovorili o totálnom kolapse.

Hodnota britskej libry sa voči doláru prepadla o 0,3 percenta a menový pár GBP/USD sa obchodoval na úrovni 1,2967. Libra oslabila tiež voči euru a menový pár EUR/GBP sa obchodoval na hodnote 86,430.

Najdramatickejší prepad zaznamenala libra voči japonskému jenu, ku ktorému stratila 0,5 percenta a menový pár GBP/JPY sa obchodoval na úrovni 142,56 (najnižšia hodnota libry od polovice februára tohto roka).

Najnovšie makroekonomické výsledky britskej ekonomiky ale následne pomohli libre k miernemu rastu. Medziročne totiž britskej HDP rástlo tempom 1,8 percenta, čím sa naplnila predikcia Britskej národnej banky.

V nadväznosti na správy o pomerne zdravom raste britskej ekonomiky sa hodnota libry voči doláru zvýšila o 0,2 percenta a menový pár GBP/USD sa obchodoval v hodnote 1,3035. Voči euru sa však libra opäť prepadla o 0,1 percenta a menový pár EUR/GBP sa obchodoval na úrovni 86,30.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno