Nokia (NYSE)

  • Northland Capital udávajú k 2.3.2020 cieľovú cenu akcií Nokia na 6 USD. (finviz.com)
  • Spoločnosť Raymond James doporučuje BUY (finviz.com)
  • Behom posledného mesiaca sa zvýšila cena akcií z 3,615 USD na 4,42 USD. (yahoofinace.com)
  • Nokia sa momentálne snaží vyvinúť lacné 5G vybavenie, ktoré by dokázalo konkurovať napríklad Huawei. (yahoofinance.com)

Nokia rozšírila svoju základňu predajcov Marvell Technology Group Ltd. MRVL a Intel Corporation INTC a pridala do nej Broadcom Inc., čo upokojilo neistotu spojenú s možným nedostatkom čipov pre 5G zariadenie, ktoré je dôsledkom koronavírusových turbulencií.

Dôsledkom rozšírenia dodávateľov bude jeho diverzifikácia, čo  zvýši dodávky 5G produktov pomocou čipov na zákazku, čím by sa podľa predpokladov mala zlepšiť hrubá marža. Na konci roku 2020 by spoločnosť chcela dosiahnuť 35 % podielu vlastných čipov vo svojich dodávkach 5G a o rok neskôr zvýšiť podiel na 100 %.

Nokia v máji zaznamenala významný míľnik v USA vo vývoji technológie 5G s rekordnou rýchlosťou 5G až 4,7 Gbps vo svojej sieti Over-the-Air, podporenej 800 MHz milimetrového vlnového spektra a duálnym pripojením. Tým Nokia potvrdila záväzok, že bude podporovať zákazníkov a podniky s vyššou kapacitou siete, pretože väčšina poskytovateľov komunikačných služieb prechádza na automatizované sieťové operácie 5G.

Vďaka zvýšenej kapacite siete a extrémne nízkej latencii využila Nokia funkčnosť EN-DC a duálne pripojenie, ktoré operátorom umožňuje súčasne prenášať dáta cez siete 5G a 4G s vyššími prenosovými rýchlosťami. Spoločnosť zameriava svoju pozornosť na funkciu duálneho pripojenia na svojej platforme Air-Scale ako na spôsob, ktorým môžu operátori maximalizovať spektrum svojich služieb.

Technológia avant-garde, ktorá bola v obore ponúkaná ako prvé komerčné a komplexné riešenie 5G v odvetví, umožňuje operátorom zarábať na príležitostiach podporovaných 5G. Zvyšuje ziskovosť a maximalizuje hodnotu licencovaného a nelicencovaného spektra s minimálnymi budúcimi kapitálovými výdajmi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno