Microsoft investuje do AI spoločnosti G42 so sídlom v Spojených arabských emirátoch

Microsoft investuje do AI spoločnosti G42 so sídlom v Spojených arabských emirátoch

Americký softvérový gigant Microsoft investuje 1,5 miliardy dolárov do spoločnosti G42, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou (AI) a sídli v Spojených arabských emirátoch. Spoločnosti to dnes oznámili v spoločnej tlačovej správe. Vďaka investícii získa Microsoft menšinový podiel v spoločnosti G42 a zabezpečí si jedno miesto v jej predstavenstve.

Cloudová platforma Azure

V rámci partnerstva bude spoločnosť G42 poskytovať svoje aplikácie a služby založené na umelej inteligencii na cloudovej platforme spoločnosti Microsoft s názvom Azure. Vďaka tomu budú jej produkty využívať veľké podniky a zákazníci z verejného sektora na celom svete, napísala agentúra Reuters.

„V úzkej spolupráci s vládami Spojených arabských emirátov a Spojených štátov skombinujeme prvotriednu technológiu s poprednými priemyselnými štandardmi pre bezpečnú, dôveryhodnú a zodpovednú umelú inteligenciu,“ povedal prezident spoločnosti Microsoft Brad Smith.

Spolupráca Microsoft a OpenAI

Microsoft už úzko spolupracuje s americkou firmou OpenAI, ktorá vyvinula populárny chatovací systém ChatGPT založený na umelej inteligencii. Microsoft do spoločnosti OpenAI investoval približne 13 miliárd dolárov. Pri minuloročných zmenách vo vedení spoločnosti OpenAI získal v správnej rade spoločnosti miesto pozorovateľa bez hlasovacieho práva.

Spoločnosť OpenAI predminulý rok sprístupnila svoj systém ChatGPT verejnosti zadarmo. Systém si rýchlo získal popularitu a výrazne prispel k súčasnej vlne záujmu verejnosti, médií a investorov o umelú inteligenciu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno