Kryptomeny počas víkendu masívne strácali

Ešte v polovici týždňa dve najobchodovanejšie kryptomeny lámali historické rekordy, ale už o tri dni neskôr zažili obrie výpredaje. Bitcoin aj ethereum počas víkendu stratili viac ako desať percent svojej hodnoty.

kryptomena

Za masívnym prepadom hodnoty kryptomien zrejme stojí tweet, ktorý zverejnil na twitterovom účte FXHedge v nedeľu ráno stredoeurópskeho času. Objavila sa na ňom správa, že americké ministerstvo financií obvinilo niekoľko finančných inštitúcií z prania špinavých peňazí, k čomu mali využívať kryptomeny. Účet FXHedge však už v minulosti niekoľkokrát prišiel s nepotvrdenými správami, ktoré nakoniec boli vyvrátené.

Finančný, a najmä kryptomenový svet je na podobné správy veľmi citlivý, a tak investori zrejme prepadli panike a začali digitálne meny vypredávať. Bitcoin sa počas niekoľkých málo desiatok minút prepadol asi o desať percent. Od stredy stratil vyše 11 tisíc dolárov, čo predstavuje asi 17-percentný prepad. Podobne oslabila kryptomena ehtereum, ktorá sa ešte v polovici uplynulého týždňa obchodovala za viac ako 2300 dolárov. V priebehu nedeľného popoludnia už kryptomena svoje straty čiastočne vymazávala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno