Indický ťažobný obor predstavil plán prechodu k zelenej energetike

Prevádzkovateľ najväčšieho zariadenia na spracovanie ropy na svete, indická spoločnosť Reliance Industries plánuje masívne investovať do prechodu k zelenej energetike. Cieľom firmy je dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2035.

solárne panely, zelená energetika, obnoviteľné zdroje

Reliance Industries plánuje do svojho „ozelenenia“ investovať vyše 10 miliárd dolárov v najbližších troch rokoch. Nasleduje tak veľké ťažobné spoločnosti ako Royal Dutch Shell alebo British Petroleum, ktoré vyhlásili plán na dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050. Indický energetický gigant to chce zvládnuť ešte o 15 rokov skôr.

„Svet vstupuje do novej éry, ktorá bude veľmi turbulentná. Vek fosílnych palív, ktorá poháňala globálny ekonomický rast takmer tri storočia, už nemôže dlhšie pokračovať, „uviedol na štvrtkovom stretnutí s akcionármi Mukesh Ambani, šéf Reliance Industries.

Obrie investície pôjdu do vybudovania štyroch tovární na výrobu solárnych panelov, batériových úložísk a vodíkových palivových článkov. Ďalšie peniaze skupina dá na vytvorenie novej divízie biznis s obnoviteľnými zdrojmi a vybudovanie solárnych kapacít v objeme 100 gigawattov do roku 2030.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno