Z návrhu, o ktorom Clara Chiuová hovorila pri príležitosti konferencie Hong Kong fintu Week 2020 vyplýva, že komisia pre cenné papiere by mohla dohliadať na všetky kryptomenové obchodné platformy. Komisia sa tak snaží implementovať regulačné rámce prijaté v minulom roku, na základe ktorých by kryptomenové obchodné platformy mali spĺňať rovnaké podmienky ako ktorýkoľvek iný broker obchodujúci so štandardnými finančnými aktívami.

Podľa súčasnej legislatívy sa akýkoľvek obchodník s finančnými aktívami môže vymaniť z dohľadu komisie pre cenné papiere ak uvedie, že obchoduje s kryptomenami. Pre agentúru Reuters uviedol Ashley Alder, šéf hongkonskej komisia pre cenné papiere. To by sa teda malo podľa aktuálneho návrhu zmeniť.

Ďalšou zmenou je, že kryptomenové obchodné platformy by svoje služby mohli spočiatku ponúkať len profesionálnym investorom. Zároveň by museli dbať na to, aby investori neboli fungovaním, či skôr nefungovaním kryptomenových platforiem poškodzovaní, teda aby vplyv na zisk alebo stratu malo len nákupné či predajné rozhodnutie investora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno