Ghanská centrálna banka vyskúša vlastnú kryptomenu. Možno už v septembri

Bank of Ghana sa zaradí do čela pelotónu svetových centrálnych bánk, ktoré budú v dohľadnej dobe testovať fungovanie vlastnej kryptomeny. Ghana by mohla svoju CBDC (Central Bank Digital Currency) spustiť do dvoch mesiacov.

Ghana, vlajka, Bank of Ghana, kryptomena

Zahájenie pilotnej prevádzky digitálnej meny zaštrešené centrálnou bankou oznámil prvý viceguvernér Bank of Ghana Maxwell Opoka-Afar. Ak vraj nenastanú nejaké nepredvídateľné okolnosti, Ghana bude testovať svoju CBDC už v septembri. Podľa Opoka-Afariho sa centrálna banka bude zameriavať predovšetkým na efektívnosť a stabilitu finančného systému alebo na dopad na konkurenčné prostredie vo finančnom sektore.

„Potrebujeme ešte nejaký čas na doladenie celého systému, a preto najprv chceme spustiť pilotnú testovaciu prevádzku. Získané skúsenosti potom zapracujeme, než celý systém otvoríme pre verejnosť, „uviedol Opoka-Afar pre portál ModernGhana.com. Viceguvernér Bank of Ghana upozornil, že kryptomeny nie sú v Ghane legálne, ani nepodliehajú žiadnej regulácii. „Táto technológia je ale veľmi pozoruhodná, a preto sme vytvorili tím, ktorý ju bude študovať,“ dodal Maxwell Opoka-Afar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno