V pondelok v podvečer stredoeurópskeho letného času sa Ethereum krátko obchodovalo za viac ako 4200 dolárov. Vykázalo tak denné posilnenie prevyšujúce šesť percent. Pritom ešte na konci apríla testovalo rezistentnosť 2,5tisícovej hranice.

Ethereum je skutočným premiantom tohto roku medzi kryptomenami. Na Nový rok sa jeho cena pohybovala okolo 750 dolárov. Odvtedy Ethereum posilnilo asi o 460 percent. Inými slovami, kto na začiatku januára 2021 do Etherea investoval tisíc dolárov, v súčasnosti jeho investícia predstavuje hodnotu 5600 dolárov. O takomto zhodnotení môže najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena Bitcoin iba snívať. Bitcoin totiž za rovnaké obdobie posilnil asi o 100 percent, čo je taktiež úctyhodný výkon.

Tempo zhodnocovania ale nie je jediný ukazovateľ, v ktorom Ethereum Bitcoin prekonalo. V súčasnej dobe Ethereum tiež obchoduje vo väčšom objeme než Bitcoin. Kým objem obchodov s Ethereom za posledných 24 hodín presiahol 71 miliárd dolárov, pri Bitcoine to bolo niečo vyše 68 miliárd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno