Do veľkých akcií na tzv. Black Friday sa zapoja na konci týždňa aj veľké obchodné reťazce. E-shopy tento rok spustili výpredaje s niekoľko-dňovým predstihom. Obchodníci vnímajú Black Friday, ktorý vychádza na 23. novembra, ako začiatok hlavnej sezóny predvianočných nákupov.
V hypermarketoch Globus budú výpredaje z tejto udalosti od piatku 23. do nedele 25. novembra.  Zľavy budú od 20 percent a týkajú sa takmer všetkých druhov oblečenia ako napr. bundy, kabáty, svetre, mikiny a tričká. Tesco zlacnilo od dnes do nedele až o 50 percent časti oblečenia značky FF.
Diskont Lidl spustili výpredaj Black Friday na e-shope o dva týždne skôr, než je bežné. Dôvodom pre skorší termín bol podľa firmy ohľad na kapacity prepravných spoločností. Ďalšia časť zliav skončí v nedeľu. „Pretože sa udalosť Black Friday medzi zákazníkmi už etablovala a so zľavami počítajú, nájdu zákazníci v tomto týždni už od pondelka špeciálne zľavy aj u spotrebného tovaru v kamenných predajniach,“ dodala hovorkyňa Zuzana Holá.
V nákupnom centre s predajňami odevov a módnych doplnkov Freeport Fashion Outlet v Hatích sa do zliav zapojí od piatku do nedele väčšina obchodov. „Ceny odevov, obuvi i módnych doplnkov sa budú pohybovať vo výške až 30 percent na celý nákup z už zľavnených outletových cien,“ uviedla marketingová manažérka centra Anna Karásková.
V ČR bol v posledných rokoch Black Friday prevažne dominantou e-shopov, to sa ale mení. Online obchody tento rok spustili výpredaje v snahe navýšiť tržby aj s niekoľkotýždňovom predstihom.
Podľa údajov spoločnosti PayPal nákupy na Black Friday v e-shopoch vzrástli medzi rokmi 2016 a 2017 o 27 percent. Najviac sa v zľavách nakupuje móda.
Do Českej republiky dorazil Čierny piatok pred rokmi z USA. Pred takmer 90 rokmi prišiel krach na newyorskej burze, ktorý predznamenal Veľkú hospodársku krízu. Všetko začalo vo štvrtok 24. októbra 1929, ktorý je dodnes označovaný ako tzv. Čierny štvrtok. Práve k tomuto termínu a výraznému poklesu cien počas krízy odkazuje v súčasnosti Čierny piatok, po anglicky Black Friday.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno