Z údajov z japonských finančných trhov vyplýva, že cudzinci v uplynulom týždni predali aktíva denominované v jenoch za viac ako 750 miliárd jenov. To predstavuje vyše sedem miliárd dolárov. Ide o najväčší odliv zahraničného kapitálu z japonských búrz od polovice tohto marca. Zahraniční investori sa zbavovali ako akcií, tak finančných derivátov a samotných jenov v hotovosti.

Na vine je prebiehajúca predvolebná kampaň v USA pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami. Japonské akcie totiž bývajú dlhodobo vnímané ako aktíva, u ktorých sú investori ochotní podstupovať vyššie riziko. Lenže keď vrcholí americká prezidenská kampaň, investori na seba zjavne toto vyššie riziko brať nehodlajú. Aspoň nie tí zahraniční.

Podľa agentúry Reuters tiež stojí za zmienku, že investori, ktorí uvažujú o japonských akciách sa ešte nestihli do Japonska vrátiť potom, čo začal kapitál z japonských búrz  v marci odchádzať. Analytici ale predpokladajú, že k prílivu kapitálu do Japonska by malo dôjsť v najbližších mesiacoch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno