Spoločnosť Ganfeng je jedným z najväčších producentov lítia na svete. Nákup podielu v bani Goulamina v Mali je jej prvou investíciou svojho druhu na africkom kontinente. Investícia je v súlade so stratégiou spoločnosti, ktorá chce v Afrike expandovať s ohľadom na očakávaný rast dopytu po kove, ktorý je nevyhnutnou komoditou pre výrobu batérií nielen do elektromobilov.

Baňa Goulamina, ktorá sa nachádza asi 150 kilometrov južne od hlavného mesta Mali Bamako, skrýva jedno z najkvalitnejších nálezísk lítia na svete. Austrálsky ťažiar Firefinch Ltd, ktorý momentálne drží licenciu na ťažbu lítia v tejto bani, tvrdí, že je tu ukrytých necelých 110 miliónov ton vysoko koncentrovanej lítiovej rudy. Produkčná kapacita bane je odhadovaná na viac ako 450 tisíc ton rudy ročne.

Čínska ťažobná spoločnosť Ganfeng sa zúčastňuje niekoľkých ďalších projektov v rôznych krajinách sveta. Po Číne tiež najmä v Mexiku, Austrálii, Argentíne alebo Írsku. Svoj podiel v bani Goulamina môže v ďalších rokoch navýšiť v závislosti od vývoja projektu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno