Budúcnosť našej ekonomiky je dobrá, zhodla sa taiwanská vláda

Taiwanský premiér Su Tseng-chang s predstaviteľmi vlády v nedeľu pozitívne vyjadril k hospodárskemu vývoju. Vláda pomôže ekonomike dostatočne veľkým fiškálnym impulzom.

Taiwan

Tohtoročný výhľad taiwanskej ekonomiky je dobrý, uviedol premiér Su Tseng-chang po rokovaní s ministrami hospodárskych rezortov a guvernérom taiwanskej centrálnej banky Yang Chin-Long. Predstavitelia potvrdili, že zisky firiem, ktorých akcie sú na burze v uplynulom roku podstatne stúpli. Zahraničný dopyt do taiwanských výrobkoch neustále stúpa, čo je pre ekonomiku, ktorá je orientovaná na export veľmi dôležité.

Napriek tomu, vláda nechce ponechať nič náhode a pripravila fiškálny stimulačný balíček v objeme 7,5 miliardy amerických dolárov, ktorým chce podporiť miestnu ekonomiku, tieto kroky ešte musí schváliť taiwanský parlament.

Kabinet ubezpečil verejnosť, že bude pozorne sledovať vývoj epidemickej situácie, pretože v posledných dňoch došlo k nárastu nových prípadov nákazy koronavíru. Podľa ministrov a premiéra to nebude mať na ekonomický vývoj výrazný vplyv. Taiwanská centrálna banka zlepšila prognózu rastu HDP z pôvodných 3,7 na súčasných 4,5 percenta. Naďalej oznámila, že to nemusí byť posledné stúpanie HDP.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno