Nový historický cenový rekord má hodnotu 19 850,11 dolárov. Bitcoin ten tri roky starý rekord vylepšil o necelých 200 dolárov. A podľa analytikov to nemusí byť zďaleka posledný posun historickej hranice, ku ktorému na trhu s Bitcoinom tento rok dôjde, napriek tomu, že do konca roka chýba už len mesiac. Zásadná je totiž pretrvávajúca býčia nálada, ktorá môže najstaršiu digitálnu menu zakrátko vyniesť na dvadsať tisíc dolárov.

Bitcoin sa ešte začiatkom uplynulého víkendu obchodoval okolo 16 700 dolárov a v priebehu soboty a nedele sa z predchádzajúcich výpredajov spamätával len veľmi pomaly. V pondelok potom prišlo posilnenie bezmála o sedem percent, neskôr bola cena mierne korigovaná.

Experti sú do budúcnosti optimistickí. Podľa nich totiž trh s Bitcoinom prešiel zásadnou premenou, kedy ho čoraz častejšie kupujú inštitucionálni investori a ďalší významní finanční hráči. K pozitívnemu vývoju ceny Bitcoinu určite prispelo aj oznámenie platformy pre platobný styk PayPal, že bude umožňovať platbu za tovar a služby práve v tejto virtuálnej mene. To by mohlo byť motorom ďalšieho cenového rastu Bitcoin.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno