Bitcoin sa blíži k 50 tisícom dolárov. Pomohla mu kryptoburza Coinbase

Najrozšírenejšie kryptomena sa počas uplynulého víkendu priblížila k hranici 50 tisíc dolárov. Tá však odolala. Podľa analytikov je však len otázkou času, kedy sa ju Bitcoinu podarí prelomiť.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa v sobotu večer stredoeurópskeho letného času dostala na dohľad 50 tisíc dolárov, keď sa obchodovala za 49 683 dolárov. Od štvrtka 19. augusta tak spevnila o viac ako päť tisíc, respektíve 12,4 percenta. Nad 49 tisícidolármi sa Bitcoin držal aj v priebehu nedeľného dopoludnia a nič nenasvedčovalo, že by si investori mali vyberať zisky.

Za pomerne rýchle posilnenie kryptomeny môže vyjadrenie kryptomenovej burzy Coinbase. Jej zástupcovia totiž uviedli, že do svojej bilancie zaobstará digitálne meny v hodnote viac ako 500 miliónov dolárov. Výkonný riaditeľ Coinbase Brian Armstrong taktiež na Twitteri vyhlásil, že Coinbase reinvestuje do kryptomien desať percent z toho, čo na trhu s digitálnymi menami zarobí.

Podľa analytikov je tak cesta nad 50 tisíc dolárov prakticky otvorená a pokiaľ ju Bitcoin prerazí, pravdepodobne posilní až k 55 tisícom. „V týchto dňoch Bitcoin a ďalšie kryptomeny ťažia z technickej podpory, lebo sú mierne prekúpené. A môžu pokračovať v solídnom raste, pokiaľ tvorca menovej politiky ponechá súčasnú infláciu chladnými, „uviedol pre CoinDesk.com Santiago Espinosa, investičný stratég spoločnosti MRB Partners.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno