Americké akcie sú rekordne vysoko. Dow Jones prvýkrát prekonal 35 tisíc bodov

Uplynulý týždeň bol pre newyorskú burzu rekordný. Všetky tri hlavné indexy rástli a Dow Jonesov index uzavrel obchodný deň prvýkrát v histórii nad hranicou 35-tisíc bodov.

dow-jones

Tiež indexy S&P 500 a technologický Nasdaq sa v piatok dostali na svoje historické maximá, keď posilnili o viac ako jedno percento. Za rekordnými úrovňami amerických akcií stojí prebiehajúca výsledková sezóna, kedy na Wall Street obchodované spoločnosti oznamujú, ako hospodárili v druhom tohtoročnom štvrťroku.

A zatiaľ je to úctyhodná jazda. Výsledky oznámilo na 120 spoločností zahrnutých do indexu S&P 500 a 88 percent z nich prekonalo očakávania analytikov. Výsledková sezóna bude pokračovať aj v tomto týždni.

Akciové trhy ale budú tiež napäto očakávať dvojdňové menovopolitické zasadnutie Federálneho rezervného systému, ktoré je naplánované na 27. a 28. júla. Investori budú chcieť počuť najmä to, či Fed potvrdí svoju doterajšiu pozíciu, kedy vysokú americkú infláciu považuje za prechodnú, a že Fed bude aj naďalej podporovať hospodárske oživenie USA. Ak zo strany Fedu nepríde negatívne prekvapenie, akcie zrejme budú pokračovať v raste aj v poslednom júlovom týždni.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno