Americká ekonomika na jar prekvapí trhy aj centrálnu banku, tvrdí analytik

Hospodárstvo Spojených štátov bude v najbližších mesiacoch čeliť riziku ďalších kontrakcií, ale na jar sa nadýchne k obriemu oživeniu. Tvrdí to analytik, ktorý získal ocenenie na portáli MarketWatch za najpresnejšiu ekonomickú predpoveď v roku 2020.

amerika, usa

Týmto veštcom je hlavný ekonóm parížskej poradenskej spoločnosti Market Securities Christophe BARRAUD. Podľa neho sa musia Spojené štáty pripraviť na hospodársky pokles, ktorý pravdepodobne príde v prvých mesiacoch tohto roka ako dôsledok znovuzavádzania prísnejších reštrikcií kvôli Koronavírusovej pandémii. A nemusí sa to nutne týkať len USA, ale aj Európy.

„Ekonomická aktivita v USA je teraz pod tlakom,“ uviedol BARRAUD. Na jar však už môže byť všetko naopak, pretože by mohol zapôsobiť silný fiškálny impulz, ktorý bol zavedený ešte za Donalda Trumpa, a rastúci podiel proti koronavírusu očkovaných ľudí. S príchodom jari sa tiež začne otepľovať a bude možné obnoviť činnosti, ktoré možno vykonávať vonku. Najmä stavebníctvo.

„Neistota skončí a americké hospodárstvo by mohlo oživiť oveľa rýchlejšie, než je trhový konsenzus,“ dodal BARRAUD. Podľa neho by za celý tento rok mohol hrubý domáci produkt USA vzrásť o 4 percentá.

1 komentář

Comments are closed.