Domů Akciové trhy Akcie do roka vyletia nahor, myslí si newyorský finančný analytik

Akcie do roka vyletia nahor, myslí si newyorský finančný analytik

Podľa Michaela Brusha, ktorý sa dlhodobo zaoberá analýzou finančných a najmä akciových trhov, budú americké akcie v nasledujúcom raste stúpať do takých výšin, kde sme ich doteraz nevideli.

0
akcie

Silnú býčiu náladu vraj na akciových burzách spustia dva kľúčové faktory. Tým prvým je určité prekvapenie vo vývoji vakcíny proti koronavírusu, ktorú podľa Brusha možno ešte koncom tohto roka oznámi niektorá z veľkých farmaceutických firiem. Vraj nebude dokonalá, ale dokáže ochrániť najzraniteľnejšiu časť populácie, a tak sa ľudia budú môcť vrátiť začiatkom budúceho roka do práce.

Z toho potom vyplýva druhý významný faktor, ktorým je oživenie americkej a následne svetovej ekonomiky. Všetko bude podporené súčasnou extrémne uvoľnenou menovou politikou Federálneho rezervného systému aj fiškálnou politikou Trumpovej administratívy. Vo finančnom systéme sa tak bude ešte viac zväčšovať množstvo peňazí, ktoré bude logicky končiť v investíciách do akcií, prípadne do ďalších aktív, ktoré predstavujú vyššiu mieru rizika.

Tým sa začne znovu zväčšovať bublina na trhoch, ktorá akcie vyženie podstatne vyššie, než sú dnes. Michael Brush napriek tomu upozorňuje, že ani v tejto dobe by investori nemali zanedbávať diverzifikáciu portfólia, pretože riziká sú dnes tiež mimoriadne vysoké.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno