Africký trh s elektronickým obchodom rastie

Afrika

Spoločnosť Jumia očakáva dlhodobé oživenie. Za posledné týždne zaznamenala rast akcií vďaka vyššiemu počtu obchodníkov, ktorí teraz po epidémii COVID-19 ponúkajú cez jej online trhovisko svoj tovar.

Africká spoločnosť Jumia Technologies, ktorá kopíruje úspešné modely Amazonu a Alibaby, prevádzkuje platformu e-commerce zameranú na Afriku. Ponúka tiež profesionálnu službu JumiaPay. Cena akcií spoločnosti vzrástla v období od 11.5.2020 do 8.6.2020 o 1,84 USD zo 4.92 USD na 6.76 USD.

Vďaka narastajúcemu prístupu k internetu na africkom kontinente, by mal africký trh s elektronickým obchodom podľa odborníkov rásť do roku 2024 pri zloženom ročnom tempe rastu (CAGR) zhruba o 17 %.

Tovar cez elektronické obchody nakupuje v Južnej Afrike a Nigérii až 50 % užívateľov internetu. Dá sa teda očakávať prudký nárast predajov elektronického obchodu. Táto vízia je cieľom mnohých veľkých technologických spoločností, ako sú napríklad Facebook a Google Alphabet. Zároveň tak pomáhajú rozvíjať potenciálny užívateľský trh pre spoločnosť Jumia.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno