Do bitcoinového polenia ostávajú zhruba dva týždne. Mnoho kryptomenových nadšencov si od tejto udalosti sľubuje, že to bude katalyzátorom cenového rastu. Lenže podľa niektorých obchodníkov to tak vôbec nemusí byť.

Podľa nich je dokonca polenie z hľadiska cenového vývoja Bitcoinu úplne irelevantné. Cenu Bitcoinu naopak budú ovplyvňovať určité makroekonomické indikátory, ako napríklad bezprecedentný menovo-politický impulz, ku ktorému sa chystajú pristúpiť všetky významné centrálne banky sveta. To je niečo, čo môže ovplyvniť cenu najstaršej kryptomeny na mesiace i roky dopredu.

Väčšina ľudí len roztáča umelú diskusiu na tému býčieho efektu polenia Bitcoinu,uviedol napríklad Matthew Kaye, partner v spoločnosti Blockhead Capital, pre portál CoinDesk.com. Podľa neho tak ľudia vsádzajú na to, že dopyt po Bitcoine porastie v kombinácii s obmedzením tempa ťažby Bitcoinu po polení, to bude jednoducho znamenať raketový rast jeho ceny.

„Ponukový šok vyvolaný rozdelením kolmo na polovicu je zanedbateľný v porovnaním s bežnými objemami obchodovania kryptomenových búrz,uviedol pre CoinDesk.com Francis Pouliot, výkonný riaditeľ kanadskej bitcoinovej burzy Bull Bitcoin. Sám pritom vidí skôr dlhodobé dôvody k rastu ceny Bitcoinu, a to v podobe znehodnotenia iných aktív. Bitcoinové polenie pripadá na 12. mája a ťažba tejto kryptomeny sa od daného okamihu zníži na polovicu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno