Falcon Broker

Trápili vás telefonáty od spoločnosti Falcon Broker?

Pohybovať sa vo svete financií a investícií môže byť často náročné kvôli rastúcemu množstvu podvodných aktivít. Základným krokom, ktorý by mal dodržiavať každý investor, či už začínajúci alebo skúsený, je skontrolovať licenciu spoločnosti, do ktorej chce investovať. Ak platforma nemá platnú licenciu, vystavujete sa riziku straty svojich finančných prostriedkov. Dnes sa bližšie pozrieme na spoločnosť Falcon Broker, ktorú prevádzkuje spoločnosť Future Finance Services LTD, ktorá je registrovaná pod reg. číslom HY00623016, Bonovo Rd 1257, KM.

O platforme Falcon Broker:

Spoločnosť uvádza, že svojim klientom poskytuje produkty CDI, teda nástroje denominované v kryptomenách, s ktorými možno obchodovať prostredníctvom stablecoinu USDT. Tieto produkty možno priblížiť tak, že ich nazývame skôr ako CFD nástroje. Nie sú takmer žiadnou novinkou. Čo však investora určite zaujme, je fakt, že vklad do platformy nie je možný vo FIAT menách, iba v už spomínanom stablecoine USDT, čo môže klientovi obchodovanie len skomplikovať.

Webová stránka je dostupná v 6 jazykoch vrátane ČJ. Celkový vzhľad a dizajn nie je príliš atraktívny a profesionálny, ale naznačuje, ako je možné spoločnosť kontaktovať: Tel: +41 225 083 121, +44 121 512 2164 a e-mail: support@falcon.broker. Spoločnosť Falcon Broker vyžaduje od klientov, aby vykonali overenie KYC a AML.

Negatívne skúsenosti zákazníkov spoločnosti Falcon Broker:

Už pri pohľade na licenciu spoločnosti možno Falcon Broker považovať za rizikovú. Hoci poskytuje služby v Českej republike a aktívne vyhľadáva domácich klientov, nemá platnú licenciu od ČNB ani od žiadneho európskeho orgánu (napr. ESMA). Je registrovaná len na Úrade pre finančný trh (FSA) pod registračným číslom 2294 LLC 2022, čo je v prípade pôsobenia na európskom trhu nedostatočné.

Z reakcií klientov na investičných fórach vyplýva, že spoločnosť sa snažila agresívne vyjednávať finančné prostriedky aj od potenciálnych klientov. Vo viacerých reakciách sa snažili dotknutým osobám poradiť, aby na agresívne telefonáty reagovali hrozbou sťažnosti na Český telekomunikačný úrad, po ktorej agresivita zo strany spoločnosti Falcon Broker ustala.

Slová na záver:

Pre zaistenie bezpečného obchodovania odporúčame vyhnúť sa tejto platforme, ako aj ďalším nelicencovaným spoločnostiam, ktoré vás môžu osloviť prostredníctvom telefonátov, e-mailov alebo chatových fór. Namiesto toho odporúčame investovať na platforme Porto, kde môžete získať pomoc pri akýchkoľvek problémoch a kde je zaručená bezpečnosť.

Viac informácií nájdete tu:

ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated;

ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz.