Bank of England pritvrdzuje

Štvrtkové zasadnutie bankovej rady prinieslo bezprostredné posilnenie libry o 1.3% voči doláru.


US trhy dňa 7.2.18 – obchodovanie ako na horskej dráhe

Na amerických trhoch sa určitým spôsobom zmenila celková situácia pri obchodovaní, ktorá vznikla pri brutálnej úvodnej seanse v pondelok, keď index DJIA klesol o neuveriteľných takmer 1600 bodov a rapídnym spôsobom vystrelila volatilita CBOE Volatility Index (VIX) o 116%.


US trhy dňa 6.2.18 – pokles sa zintenzívnil

Pondelkové predstavenie na amerických trhoch bolo skutočne historické, lebo pokračovala korekcia na Wall Street s tým, že DJIA zaznamenal najhorší prepad svojej hodnoty za jeden deň v histórii. Výpredaj akciových aktív na burzách tak nabral určitý charakter paniky na trhoch a nebude ľahké trhy upokojiť.


Kryptomeny: kedy sa zastaví klesajúci trend?

Ďalšia rana pre trh kryptomien? Kedy sa zastaví klesajúci trend? Bitcoin sa znova pozrel pod hranicu 8000 dolárov a stráca spolu s celou TOP100 kryptomien. Výnimku tvorili dva menej známe altcoiny.


US trhy dňa 5.2.18 – přišla značná korekcia

Na amerických trhoch na Wall Street sme boli svedkami prvého zásadného výpredaja hlavných akciových indexov, resp. akcií v nich obsiahnutých. Išlo o najväčší jednodňový pokles trhov za viac ako rok a najhorší týždenný výsledok indexov za cca 2 roky.