US trhy dňa 6.2.18 – pokles sa zintenzívnil

Pondelkové predstavenie na amerických trhoch bolo skutočne historické, lebo pokračovala korekcia na Wall Street s tým, že DJIA zaznamenal najhorší prepad svojej hodnoty za jeden deň v histórii. Výpredaj akciových aktív na burzách tak nabral určitý charakter paniky na trhoch a nebude ľahké trhy upokojiť.


Kryptomeny: kedy sa zastaví klesajúci trend?

Ďalšia rana pre trh kryptomien? Kedy sa zastaví klesajúci trend? Bitcoin sa znova pozrel pod hranicu 8000 dolárov a stráca spolu s celou TOP100 kryptomien. Výnimku tvorili dva menej známe altcoiny.


US trhy dňa 5.2.18 – přišla značná korekcia

Na amerických trhoch na Wall Street sme boli svedkami prvého zásadného výpredaja hlavných akciových indexov, resp. akcií v nich obsiahnutých. Išlo o najväčší jednodňový pokles trhov za viac ako rok a najhorší týždenný výsledok indexov za cca 2 roky.


Japonský predseda vlády vyzývá k nebojácnej monetárnej politike

Japonský predseda vlády Shinzo Abe vo svojom príhovore vyhlásil, že verí a dúfa v pokračovanie uvoľnenej monetárnej politiky japonskej centrálnej banky (BOJ). Hoci bol dvojpercentný inflačný cieľ príliš ambiciózny...


US trhy dňa 2.2.18 – trhy nejdú spoločne hore

Na amerických trhoch došlo k miernej zmene situácie v obchodovaní, keď štvrtkové seansy ukázali, že indexy sa mierne vyššie pohybujú volatilne a prechádzajú medzi ziskami a stratami počas seansy. Dôvodom sú obavy zo zvýšenej inflácie a rastúce výnosy bondov vyvolávajúca práve volatilitu na Wall Street. Index VIX meracie na CBOE volatilitu sa pohybuje na úrovni 13,68 USD (+ 1,56%).