Spoločnosť CFD world je broker, ktorý je regulovaný Cyperskou komisiou pre cenné papiere CySEC. V Českej republike je pod dohľadom ČNB. Spoločnosť sa tiež riadi pravidlami MiFID, čo ju zaväzuje k tomu, aby držala vklady svojich užívateľov na separovaných účtoch a zabezpečila tak bezpečie prostriedkov klientov.

Ako začať obchodovať?

Ak sa rozhodnete otvoriť si účet u CFD world, nemusíte sa obávať žiadnych komplikovaných prekážok. Vybrať si môžete medzi DEMO a reálnym účtom. DEMO účet je možné používať po dobu 30 dní. Jediným obmedzením pre založenie reálneho účtu je minimálny vklad 250 USD. Celý proces zaberie len chvíľku. Pre úspešnú registráciu je potrebné uviesť niekoľko údajov ako e-mail alebo telefónne číslo. Ďalej budete požiadaný o doloženie naskenovaného občianskeho alebo vodičského preukazu a potvrdenia vášho trvalého bydliska. Tento postup je však už bežnou praxou.

Pre obchodovanie je potrebné vyplniť registračný formulár na webovej stránke brokera CFDworld
Pre obchodovanie je potrebné vyplniť registračný formulár na webovej stránke brokera CFD world
Na zadanú e-mailovú adresu budú zaslané prihlasovacie údaje k tomu aby ste mohli začať obchodovať
Na zadanú e-mailovú adresu budú zaslané prihlasovacie údaje k tomu aby ste mohli začať obchodovať s CFD world
MetaTrader5 je podľa recenzií považovaný za najlepšiu platformu pre obchodovanie

Obchodné platformy CFD world

Spoločnosť CFD world využíva platformu MetaTrader5, ktorá je medzi užívateľmi najobľúbenejšia a najpoužívanejšia. Ďalšie platformy CFD world bohužiaľ neponúka. Platforma MetaTrader5 je však bezpochyby považovaná za jednu z najkvalitnejších na trhu. Záleží teda čisto len na preferenciách používateľov.

Čo sa dá obchodovať?

Z názvu spoločnosti CFD world používatelia bohužiaľ najprv nespoznajú, s čím môžu obchodovať. CFD world ponúka len CFD kontrakty. Ponuka je pritom pomerne široká. Okrem kryptomien, ktoré však predstavujú pre užívateľov rizikové aktívum, si možno vybrať medzi indexmi, komoditami, menovými pármi alebo CFD akciami.

Spoločnosť CFD world je obmedzená určitými pravidlami. Výška maximálne použitej páky je 30: 1. Pre menové páry je k dispozícii páka 30: 1 a 20: 1 pre tie menej známe.

Výhody a nevýhody

Zhrnutie výhod

  • Broker je regulovaný Cyperskou komisií pre cenné papiere CySEC
  • Riadi sa pravidlami MiFID a spadá pod reguláciu ESMA
  • Využívanie kvalitnej platformy Metatrader 5
  • Exekúcie prebiehajú rýchlo
  • Analýzy sú kvalitné

Zhrnutie nevýhod

  • Nemožnosť obchodovať s kryptomenami
  • Spread je vysoký
  • Broker pochádza z Cypru

Celkové zhrnutie

Hoci spoločnosť CFDworld neprichádza so žiadnymi významnými inováciami, užívateľovi však zabezpečia všetko potrebné. Za nevýhodu možno považovať vysoký spread, na druhú stranu, pri obchodovaní nebýva výška poplatkov rozhodujúcim faktorom.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno