V dnešnom dieli našej série o brokerských weboch sa pozrieme na internetové stránky brokera IFCMarkets. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť

Pri príchode na internetové stránky IFCMarkets nás zarazilo, ako dravo úvodná stránka pôsobí. Celkový dojem je o dosť agresívnejší, než býva u konkurencie zvykom. Horná navigačná lišta funguje tak, ako má, a pohyb po webe je celkom jednoduchý. Na dolnej časti úvodnej strany je k dispozícii prehľad aktuálnych cien niekoľkých indexov.

Spravodajstvo

Web má spravodajstvo rozdelené do 4 stránok, v dvoch z nich sú posledné správy z konca roka 2015! Takto nefunkčné spravodajstvo je oveľa horšie ako žiadne spravodajstvo, pretože menej pozorní investori si môžu nevšimnúť zastaranosti správ a potom pri svojom obchodovaní zbytočne chybovať. Aktuálne sú len nepravidelne vydávané technické analýzy a týždenné videá v angličtine. K dispozícii je ďalej ekonomický kalendár.

Služby

Internetové stránky IFCMarkets ponúkajú možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami. Broker ponúka 4 obchodné účty, 2 účty na každú z ponúkaných obchodných platforiem (NetTrade X a MetaTrader 4). Tieto dvojice účtov sa líšia minimálnym a maximálnym vkladom a veľkosti lotov. Ďalej je ponúkaný demo účet ako možnosť vyskúšať si obchodovanie bez riskovania vlastných peňazí. Čo sa týka vzdelávania, web ponúka pomerne veľké množstvo článkov o rôznych aspektoch obchodovania, k dispozícii je ďalej pár videí, ktoré sú ale iba v angličtine.

Všeobecné informácie

Prevádzkovateľ internetových stránok IFCMarkets sídli na Britských Panenských ostrovoch s tým, že poštovú adresu má na Cypre. V kontinentálnej Európe má zastúpenie iba v Lotyšsku, čo vylučuje osobnú návštevu. Pre kontakt v slovenčine je možné využiť email, alebo Skype, normálny český telefonický kontakt spoločnosť nemá. Naše hodnotenie je nižšie, než by mohlo byť, hlavne kvôli veľmi zlému stavu spravodajstva.

Hodnotenie:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno