V dnešnom dieli našej série o webových stránkach brokerov sa pozrieme na internetové stránky brokera GKFX. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb ktoré web ponúka.

Prehľadnosť

Prvé, čo si návštevník webu všimne, je veľká reklama v angličtine. Zvyšok úvodnej strany je v češtine, takže tento fakt je nepochopiteľný a pôsobí nie veľmi solídne. Miešanie anglického a českého textu sa, bohužiaľ, opakuje aj na niektorých ďalších stránkach. Horná navigačná lišta funguje tak, ako má, a pohyb po webe je vcelku rýchly. Navigačná lišta, bohužiaľ, nie je pripnutá k hornej časti stránky, čo nie je úplne šťastné riešenie, pretože to používateľa spomaľuje. Na dolnej časti úvodnej stránky je pár ďalších odkazov.

Spravodajstvo

Na webe klasické spravodajstvo nenájdeme. K dispozícii je niekoľko aplikácií tretích strán (Autachartist, Market Insight), ktoré sa dajú použiť na sledovanie trhu. Priamo na webe je iba ekonomický kalendár. Všetky tieto nástroje a ich popisy sú dostupné iba v angličtine, čo nemusí všetkým vyhovovať. Na druhú stranu, ako už sme už niekoľkokrát hovorili, je lepšie neposkytovať spravodajstvo vôbec, než ho mať nedostatočné alebo neaktuálne.

TOPFOREX

Recenze

PLUS500

Recenze

XTB

Recenze

Služby

Web ponúka obchodovanie s obvyklou ponukou inštrumentov. Sú ponúkané 4 typy účtov pre jednotlivcov a jeden pre firmy. Osobné účty sa líšia hlavne technickými podmienkami, ako je napríklad maximálne množstvo súbežných obchodov a veľkostí spreadov. Prvé 3 účty nemajú minimálnu výšku vkladu, čo je pre začínajúcich obchodníkov výhodné. Rovnako ako u väčšiny konkurentov je ponúkaný aj demo účet. Čo sa týka vzdelávania, GKFX ponúka videá, glosár a webináre, ale na webe nie sú žiadne naplánované, čo znamená, že sa pravdepodobne nebudú konať príliš často. Všetky vzdelávacie materiály sú iba v anglickom jazyku.

Všeobecné informácie

Firma GKFX sídli v Londýne. Spoločnosť má pobočky v niekoľkých európskych mestách, okrem iného aj v Prahe a Bratislave, čo umožnuje osobnú návštevu. S firmou sa ďalej dá spojiť cez email, telefón a live chat. Web hodnotíme ako mierne podpriemerný hlavne kvôli neurobenému prekladu.

Hodnotenie: