V dnešnom dieli našej série o brokerských weboch si pozrieme web brokera XTRADE. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Webové stránky XTRADE sú na prvý pohľad zvláštne. Na úvodnej strane chýba navigačná lišta a ako možno vidieť zo screenshotu, tak tam je len možnosť zriadiť si účet, prípadne sa prihlásiť k účtu existujúcemu. Pre akékoľvek ďalšie informácie je nutné buď posunúť sa po stránke dole, alebo stlačiť malé nenápadné tlačidlo v pravej hornej časti obrazovky. Na tlačidlo je nutné kliknúť na otvorenie a k dostaniu sa ku konkrétnym informáciám sú potrebné ďalšie dve klinutia čo zdržiava. Celkovo hodnotíme prehľadnosť webu ako nie príliš dobrú.

Spravodajstvo

Web preberá správy zo spravodajskej agentúry Reuters. Týchto správ je síce každý deň pomerne veľa, sú ale iba v angličtine, čo môže byť pre niektorých užívateľov problém. Ďalej je ponúkaná možnosť odberu niekoľkých newsletterov. Ako tieto newslettre vyzerajú, sa ale zákazník nedozvie, kým sa nezaregistruje k ich odoberaniu. Navyše je potrebné pre odber mať na webe XTRADE zriadený účet.

Služby

XTRADE ponúka možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami. XTRADE síce ponúka možnosť založenia demo účtu zadarmo, jeho založenie ale podlieha podľa webových stránok nutnosti minimálneho vkladu čo je trochu zvláštne. Na webe je ponúkaná možnosť vzdelávania formou videí, E-kníh a glosárov, ktoré môže byť pre nováčikov veľmi užitočné.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Spoločnosť XTRADE sídli na Cypre, kde podlieha miestnemu regulátorovi CySEC. Firmu môžete kontaktovať pomocou mailu a telefónu, ďalej je k dispozícii live chat. Web je veľmi neprehľadný, a hoci potrebné informácie na ňom sú, trvá zbytočne dlho, než sa k nim návštevník stránok dostane. Dôveru v spoločnosť môže zvyšovať niekoľko ocenení, ktoré firma dostala, väčšinou ide o ocenenie za pôsobenie na Blízkom východe a v Ázii.

Hodnotenie:

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno